مراحل و فرآیند اجرای طرح ها

نحوه ارائه خدمات

 • در اختیار گرفتن اراضی قابل احیاء و توسعه کشاورزی به صورت خرید، اجاره و غیره
 • انجام امور مطالعاتی طرح هایی که بعضا سازمان جهاد کشاورزی قادر به انجام آن نباشد
 • تهیه طرح‌های اجرایی از قبیل طرح‌های تامین آب، تجهیز و نوسازی مزارع (تسطیح، احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی، جاده‌های بین مزارع و …) و تاسیسات عمومی
 • ایجاد مجتمع های دامداری، گلخانه ای، شیلاتی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در اراضی واگذار شده
 • واگذاری اراضی احیا شده و مجتمع های احداثی به افراد
 • نحوه درخواست زمین توسط متقاضی

  متقاضیان جهت درخواست اراضی یا واحدهای آماده شده باید به نزدیکترین مدیریت جهادکشاورزی منطقه اجرای طرح مراجعه و درخواست خود را ارائه نمایند.

  اولویت های واگذاری

  اولویت واگذاری اراضی یا واحدهای احداث شده با فارغ التحصیلان رشته کشاورزی، افراد بومی منطقه و افراد بی زمین یا کم زمین است.

  قیمت گذاری

  قیمت اراضی یا واحدهای تولیدی قابل واگذاری در زمان آغاز عملیات به صورت تقریبی و بر اساس مطالعات انجام شده پیش بینی می گردد، ولی قیمت فروش نهایی بر اساس قیمت تمام شده و کسر اعتبارات بلاعوض محاسبه و اعلام خواهد شد.

  نحوه واگذاری طرح ها

  بعد از اجرای کامل طرح و محاسبه قیمت تمام شده پس از کسر اعتبارات دولتی بلاعوض، قیمت نهایی اعلام می گردد و بهره برداران معرفی شده توسط سازمان جهاد کشاورزی استان به بانک کشاورزی مراجعه نموده و پس از انعقاد قرارداد اجاره به شرط تملیک اراضی و واحدهای تولیدی مورد نظر را تحویل گرفته و به فعالیت و بهره برداری می پردازند. پس از پرداخت آخرین قسط، سند مالکیت اراضی به نام بهره برداران منتقل می گردد. بدیهی است سهم آورده نقدی بهره برداران پس از برآورد هزینه های انجام شده و تسهیلات مصوب تعیین و اعلام می گردد.